Dom czy mieszkanie?

Potrzebujesz więcej miejsca dla rodziny? Masz dosyć płacenia komuś za wynajem? Lub po prostu chciałbyś zamieszkać w pachnących nowością czterech kątach? Czas zatem na przeprowadzkę! Ale co wybrać… dom czy mieszkanie?

Cena nie gra roli

Stereotyp, że domy są droższe, już dawno się nie sprawdza. Ceny nowych domów z własną działką są porównywalne do cen mieszkań. A w przypadku domów poza miastem, ich cena jest nawet znacznie niższa. Do ceny mieszkania dodatkowo należy doliczyć niemały koszt miejsca postojowego.

Moje… czyli nasze

Wybierając mieszkanie kupujemy tak naprawdę tylko ułamkową części nieruchomości będącej w współposiadaniu grupy właścicieli. Mieszkanie zawsze oznacza życie w przymusowej wspólnocie oraz dzielenie części wspólnych budynku i posesji z sąsiadami, a to na jakich ludzi trafimy jest tylko i wyłącznie kwestią przypadku.

"Wolnoć Tomku w swoim domku"

Kupując dom zyskujemy wolność i niezależność. Swoją przestrzeń życiową możemy kształtować zupełnie samodzielnie i nie musimy pytać nikogo o jego zdanie lub zgodę. Własnego domu nie musimy dzielić z przypadkowymi ludźmi. Nie ma w nim części wspólnych i nie musimy toczyć codziennej bitwy o miejsce parkingowe.

W domu taniej!

We wspólnotach obligatoryjnie ponosimy comiesięczne opłaty na poczet zabezpieczenia środków na pokrycie kosztów napraw i remontów. We własnym domu właściciel sam jest sobie zarządcą i samodzielnie podejmuje wszystkie decyzje finansowe, a co za tym idzie ponosi tylko rzeczywiste koszty. A te w przypadku nowych domów mogą pojawić się dopiero po kilku lub nawet kilkunastu latach. Dla przykładu: przez pierwsze 5 lat właściciel mieszkania wyda na rzecz wspólnoty średnio 12 tys. zł! Właściciel domu w tym samym czasie nie ponosi żadnych kosztów.
Dom… to jednak dom

© 2017 FirmaFajkis.pl - wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt W3layouts