Dom parterowy - mieszkanie bez ograniczeń

Domy parterowe cieszą się coraz większą popularnością. To nowoczesne i praktyczne rozwiązanie architektoniczne niesie ze sobą wiele zalet, których nie uświadczą mieszkańcy piętrowych budynków.

Domem parterowym czyli takim bez schodów możemy się cieszyć przez całe życie. Wszystkie pomieszczenia mieszkalne tego budynku znajdują się na poziomie parteru, tworząc komfortową, niczym nie ograniczoną przestrzeń mieszkalną. To rozwiązanie idealne zarówno dla seniorów jak i juniorów. Brak koniczności korzystania z uciążliwych schodów docenią nie tylko osoby starsze czy osoby z problemami ruchowymi ale przede wszystkim rodzice małych dzieci i ich pociechy. Dom parterowy jest gwarancją bezpieczeństwa, nie ma w nim schodów ani wysokich okien, które są najczęstszym miejscem wypadków domowych.* Rodzice mogą więc dać małym dzieciom znacznie więcej swobody przy samodzielnym poruszaniu się po domu.

Dowolny układ pomieszczeń

Dom parterowy jest nie tylko bezpieczniejszy ale i wygodniejszy. Jednopoziomowa przestrzeń małego domu jest o wiele bardziej przestronniejsza niż w budynkach piętrowych o podobnym metrażu. W domu bez schodów i wewnętrznych ścian nośnych można dowolnie zaplanować wielkość i układ pomieszczeń. Nie jest to możliwe w domach piętrowych, gdzie występuje konieczność dopasowania rozkładu pomieszczeń do układu klatki schodowej i pozycji wewnętrznych ścian nośnych podtrzymujących ciężkie stropy.

Otwarte przestrzenie, duże przeszklenia i wysokie sufity

Zaletą domów parterowych jest nie tylko dowolny układ pomieszczeń ale również możliwość zamontowania w każdym pomieszczeniu okien sięgających od podłogi po sam sufit. Dzięki temu pomieszczenia mieszkalne są bardziej nasłonecznione i cieplejsze. Domy parterowe są zatem idealnym rozwiązaniem dla miłośników dużych przeszkleń i otwartych przestrzeni. Dodatkowym atutem jest możliwość pozostawienia otwartego poddasza w dowolnie wybranych pomieszczeniach, nadając im niepowtarzalnego charakteru.

W połączeniu z naturą

W domach parterowych okna tarasowe z wyjściem na ogród można wstawić nie tylko w salonie ale również w kuchni, łazience, sypialni czy biurze. Dzięki temu teren przydomowy staje się częścią całego domu. Przez duże okna tarasowe do domu dostaje się więcej światła a ładnie urządzone tereny zielone stają się integralną częścią pomieszczeń mieszkalnych. Dom parterowy jest zatem idealnym rozwiązaniem na całe życie. Daje wprost nieograniczoną możliwość planowania układu i wielkości pomieszczeń, które można wyposażyć w duże przeszklenia i tarasy. Dom idealnie dopasowuje się do indywidualnych potrzeb mieszkańców dając im nieograniczoną możliwość tworzenia własnej przestrzeni mieszkalnej.

*Według badań Unicefu 40 proc. wszystkich wypadków z udziałem dzieci ma miejsce w domu. Ze statystyk wynika, że najbardziej niebezpieczne i najpoważniejsze w skutkach są wypadki na schodach i upadki z wysokich okien. Schody są niebezpieczne nie tylko dla dzieci. U dorosłych osób hospitalizowanych z powodu wypadku w domu ponad 70 proc. urazów spowodowanych jest przez upadek, do którego dochodzi najczęściej na schodach.

© 2017 FirmaFajkis.pl - wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt W3layouts